Ne fokus/ Kosova merr leje per miqesore
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 13 Janar 2014 23:10   Shtyp

Perfaqesuejsa eKosovesKosova do te kete mundesi te perfaqesohet ne arenen nderkombetare. FIFA i ka dhene nje leje te pergjysme, FFK-se. Kombetarja e Kosoves do te luaj ne miqesore por pa patur te drejte simbolesh. Ne Kosove e kane pare si nje hap te pare pozitiv kete leje qe kane marre dhe tani kane nisur te mendojne per kundershtaret dhe per lojtaret qe duhen afruar.

komente