Kupa e Kosoves/ Ndeshjet e para te kupes nuk dhurojne surpriza
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 17 Tetor 2012 21:30   Shtyp

kupa_kosovesSot janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Republikës së Kosovës në futboll. Në asnjërën prej ndeshjeve nuk pati befasi, pasi skuadrat që llogariteshin favorite në letër u kualifikuan në rrethin e dytë.

Rezultatet:

Drita-2 Korriku 2:1
Ulpiana-Gjilani 3:1
Flamurtari-Trepça 2:4
Ramiz Sadiku-Llamkos Kosova 0:2
Trepça’89 – Rilindja 6:0
Drenica – Arbneshët 7:0
Deçani – Vëllaznimi 1:1, pas vazhdimeve 1:2
Feronikeli - Tefik Çanga, zhvillohet nesër nga ora 13.00 në Drenas.

Pa lojë në rrethin e dytë janë plasuar: Prishtina, Hajvalia, Besa, Istogu, Hysi, Fushë Kosova dhe Ferizaj. Tërheqja e shortit për rrethin e dytë është paraparë për datën 30 tetor në orën 12.00 në lokalet e FFK-së, ndërsa ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen më 7 nëntor.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide