Ne Fokus/ Tifozat, nder apo dëm për skuadrat
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 12 Shtator 2013 11:35   Shtyp

tifozat e kombtaressRivaliteti ndaj dy klubeve me aspirata te njejta per titull kampioni cdo here sa vjen dhe rritet, gjithashtu rritet edhe vandalizmi dhe skenat e pahijshme.

 Ne ndeshjen e fundit derbi midis Prishtines dhe Trepces '89 ndodhen disa skena qe futbollin e dergojn drejte fundosjes, dhe jane ata te cilet per klubin duhet jene mbeshtetje, ata po i demtojne ne forma te ndryshme, ne kete rast perpos dëmeve qe i'u erdhen skuadrave nga denimet e federates gjithashtu edhe lojtare te dy skuadrave dolen nga dhomat e zhveshjes me lendime te shkaktuara nga tifozet e tyre!

 Keto incidente po ndikojne qe mos te rritet numri i shikuesve neper shkallet e stadiumeve kosovare.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide