Maqedoni / Sokoli debuton me fitore, shqiptaret ne krye
nga AlbaniaSoccer   E diel, 14 Nentor 2010 03:10   Shtyp
renova1Bylbil Sokoli ka debutuar me fitore ne krye te Renoves. Skuadra shqiptare ka shkaterruar vardarin 4-0 me gola te shenuar brenda 10 minutave nga kater futbolliste shqiptare. Vullnet Emini hapi serine e golave ne minuten e fundit te pjeses se pare, nderkohe qe Fisnik Nuhiu (minuta 48), Burhan Emerllahu (minuta 50) dhe Ismail Ismaili (minuta 55) vulosen fitoren 4-0. Me kete fitore, renova merr kryesimin, pasi Shkendija nuk arriti te marri me teper se barazimi 1-1 ndaj Rabotnickit ne kryeqytet., kur 3 kartonat e kuq (perfshi ketu Ertan Emirin dhe Myzafer Ejupin) ishin vendimtare ne humbjen e Metalurgut duke i preventuar skuadres kryesimin. Per Ejupin kjo ishte ndeshja e dyte me fanellen e metalurgut kete sezon pas 5 minutave qe luajti si rezervist ne javen e kaluar.
Miqte arriten te shenojne me ane te Nebi Mustafit ne minuten e 84-rt, pasi vendasit luanin me 10 lojtare qe nga minuta e 71-te. Shkendija dhe Renova jane ne krye me 25 pike pas 14 javeve duke perfituar edhe nga humbjet e Turnovo dhe Teteks jashye fushave te tyre si dhe stopimi i Metalurgut ne fushen e vet 1-2

Vllade Kosturski
komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide