Ne fokus/ Shkendija e Tetoves, per here te pare kampione e Maqedonise
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 14 Maj 2011 23:26   Shtyp

shkendijaTe gjithe Shqiptaret e Maqedonise sot kane te drejte te ndihen krenar e te festojne. Nje skuader futbolli ka triumfuar mbi te tjerat. Shkendija e Tetoves ka bere te ndihen krenar e te lumtur shqipetaret qe jetojne ne te gjitha trojet. Per here te pare ky klub futbolli ka siguruar titullin kampion. Shkendija ka fituar nje ndeshje te veshtire kunder Turnovos me rezultatin 0-2 dhe ka perfituar nga ndalesa qe kane bere ndjekesit me te afert  Metalurg Shkup qe barazuan me Rabotnickin. Shkendija pas kesaj fitore eshte ngjitur ne kuoten e 67-te pikeve. Tetovaret por jo vetem ata kane festuar sot titullin e fituar. Kete vit, Shkendija ka sunduar me merita kampionatin maqedonas dhe ka kryesuar pergjate gjithe sezonit pa e vene ne diskutim per asnje moment kete sukses te arritur. Ne mbremje neper rruget e qytetit festa ka qene e madhe dhe tetovaret kane dalur per te pritur skuadren kampione.

Enea Shtrepi

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide