Disiplina/ Gjobe per Partizanin dhe Lushnjen
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 15 Maj 2013 22:37   Shtyp

partizani-lushnja1Trazirat ne stadiumin “Roza Haxhiu” te Lushnjes nuk kane kaluar pa masa dhe gjoba per dy tifozerite. Ne ndeshjen permbyllese te Kategorise se Pare, tifozet lagunar dhe  ata te Partizanit u perplasen me njeri-tjetrin gjate ndeshjes. Komisioni Disiplines I mbledhur te merkuren ka vendosur te denoj dy klubet per sjelljet e patolerueshme te dy tifozerive.

Lushnja dhe Partizani do te paguajne nga 2 milione leke gjobe dhe vetem kaq, duke I shpetuar denimeve me te renda ne kete fund sezoni.

Disiplina nuk ka harruar te denoj edhe kapitenin lagunar qe u perfshi ne incidentet mes tifozeve. Alban Bizhuti u denua me dy ndeshje pezullim.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide