Fshf do te marre stadiumin me konçesion
nga AlbaniaSoccer   E premte, 22 Janar 2010 16:47   Shtyp

qemal_stafa_thumbMTKRS dhe FSHF kane gjetur akordin me ne fund per ti dhene ksaj te fundit stadiumin kombetar Qemal Stafa me konçesion. Dy institucionet me te larta te sportit kane rene dakort qe shume shpejt stadiumi Qemal Stafa te rikonstruktohet dhe te menaxhohet nga Federata Shqiptare e futbollit duke i dhene nje tjeter forme funksionimi. Qemal Stafa nuk do te jete me shoqeri aksionere sic ka qene deri sot. Presidenti i FSHF-s Armando Duka, ka te gatshem projektin per rikonstruksionin e stadiumit kombetar por mbetet per tu pare se si do te zhgjidhet, ceshtja nese FSHF do ta financoje e vetme kete projekt apo edhe shteti do te kontribuoje per modernizimin e stadiumit kombetar.

Enea Shtrepi

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide