Lorik Cana: Fitorja dhe mospësimi na rrit konfidencën
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 12 Gusht 2010 00:42   Shtyp

lorik_cana-estoniaMbrojtesi i kombetares se Shqiperise Lorik Cana, i cili ishte njekohesisht edhe kapiteni i skuadres perfaqesuese ne kete takim, e vleresoi fitoren ndaj Uzbekistanit si dhe mospesimin e ndonje goli ne 5 takimet e fundit miqesore. "Ishte nje test poztiv sidomos per mbrojtjen qe nuk pesoj gola dhe kjo na rrit besimin dhe konfidencen. Por, nuk duhet te harrojme se ne ne futboll nuk ka gjera te sigurta dhe duhet te japim maksimumin ne çdo takim duke filluar nga ndeshja shume e veshtire qe kemi me Rumanine ne hapjen e eliminatoreve. Kam besim tek skuadra se do te luajme brenda mundesive tona per te cilat jam i bindur se jane pozitive. Normalisht qe duhet edhe fati ne ndeshje te tilla te veshtira por perqendrimi jone do jete maksimal", u shpreh kapiteni Lorik Cana i cili vleresoi se tepermi lojen e mesfushorit Gjergj Muzaka.

Kel Naraçi

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide