Josip Kuzhe: Rumania e sotme eshte me e dobet
nga AlbaniaSoccer   E premte, 03 Shtator 2010 00:28   Shtyp

josif_kuzhe_suedi_konferenc_shtypSeleksionuesi kroat i kombetares se Shqiperise Josip Kuzhe ne konferencen per shtyp ne Rumani tha se kombetarja qe mundi Shqiperine ne eliminatoret e fundit Evropiane ishte me e fortë se kjo e tanishmja, kështu që ai ka besim në shanset e ekipit të tij për të marrë një rezultat pozitiv të premten.

"Ne vështruam Rumanine si kombëtare në muajt e fundit dhe kemi nje ide per formen e saj dhe sipas mendimit tim, Rumania ka një ekip shumë të mirë me lojtarë teknike e me fantazi qe zhvillojne loje te bukur, por mos harrojme qe së pari eshte ekipi jo vlerat individuale" cilesoi Kuzhe i cili do te shtonte: "Ne jemi të kënaqur që ne të luajë ndeshjen e parë në Rumani, sepse ne jemi të sigurt se do të kemi mundesi per te arritur nje rezultat me te mire se ai ne eliminatoret e kaluara Euro 2008. Unë personalisht mendoj se kur Shqiperia ka humbur ndeshjen 1-6, Rumania ka patur një ekip shume me të fortë sesa tani" tha Josip Kuzhe per mediat.

Tekniku i kombetares se Shqiperise  tha se grupi i tij do të vendosë një qëllim ne fushatën e Euro 2012 pas katër ndeshjeve te para.

Enea Shtrepi

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide