Josip Kuze: Jam shume i kenaqur me rezultatin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 04 Shtator 2010 05:10   Shtyp
josip_kuzheTrajneri i kombetares se Shqiperise Josip Kuze nuk e ka fshehur aspak gezimin dhe momentet e kenaqshme qe ka kaluar pas ndeshjes tek perqafohej nje e nga nje me te gjithe futbollistet e skuadres. "Jam shume i kenaqur me rezultatin. Ne morrem ate qe kishim si objektiv dhe kjo eshte dicka pozitive qe ti fillojme eliminatoret mbare. Rumania na vuri ne pozite ne fillim, por me vazhdimin e lojes u stabilizuam. Rumunet kane individe te rrezikshem qe e persorojne mire topin, por ne si skuader luajtem shume te organizuar. Kemi nje ndeshje shume te rendesishme me Luksemburgun te cilen duhet ta fitojme, por per momentin nuk mund ta fsheh qe jam akoma shume i emocionuar dhe kenaqur me rezultatin e arritur", perfundoi Kuzhe prononcimin e tij perpara mediave pas perfundimit te takimit.

Kel Naraçi
komente