Kombetarja/ FSHF i ka kerkuar (SFV) te lejoj Bashen te luaj me Shqiperine
nga AlbaniaSoccer   E diel, 17 Tetor 2010 12:29   Shtyp

basha atalantaMesfushori Shqiptar Migjen Basha ka shijuar fitoren e Atalantas, që mposhti në shtëpi Ascolin 2:1 të Shtunën në javën e X të Serie B.

Basha në këtë ndeshje është aktivizuar prej minutës së 67-të. Me këtë fitore Atalanta ngjitet në kuotën e 18-pikëve dhe pozicionohet ne vendin e katërt.

FSHF i ka kerkuar zyrtarisht federates zvicerane te futbollit (SFV) te lejoj Bashen te luaj per Shqiperin. Me gjith deshiren e madhe te Bashes per te u veshur Kuq e zi, gjerat jane te komplikuara pasi Basha ka laujtur per Shpresat e Zvicres dhe ne ate kohe ai nuk ka poseduar nje pasaport Shqiptare e keshtu sipas statuteve te UEFA-s, duhet mirkuptimi i federates se Zvicres qe talenti ta bej endrren e tij realitet e te luaj per kombetareb e  Shqiperise.

Dardanoz Zhilivoda

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide