Lorik Cana/ Vleresohet maksimalisht nga mediat kilene
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Mars 2011 22:32   Shtyp
lorik_cana_kuqeziPas konfirmimit te dates se miqesores Shqiperi - Kili, mediat kilene i kane bere nje "skaner" Shqiperise dhe futbollisteve Shqiptare qe luajne ne bote. Vendin tone e konsiderojne te vogel dhe me nje futboll disi te zhvilluar. E vleresojne per arritjen ne vendin e 66 ne renditjen e FIFA-s dhe mbi te gjitha vleresojne futbollistin Lorik Cana. Per Canen ata shprehen se eshte nje luan i vertet dhe nje futbollist me cilesi te mira, i cili mbetet lojtari me i kerkuar nder emrat e shumte te futbollsiteve Shqiptare qe luajne ne kampionate te ndryshme ne bote.

Besi Donati
komente