Legjionaret/ Sulmi Paderborn i perqendruar te Kapllani
nga AlbaniaSoccer   E premte, 18 Mars 2011 17:25   Shtyp
Edmond_Kapllani.1jpgKlubi aktual i durrsakut Edmond Kapllani i cili militon ne Bundesligen 2 po projekton levizjet e ardhshme per sa i perket repartit ofensiv.Drejtuesit e ketij klubi kane shprehur interes per sulmuesin e Nurenberg Marek Mintal,por ata nuk mund te bejne asnje levizje pa u qartesuar situata e Kapllanit,sikurse dihet se ai eshte huazuar nga Augsburgu dhe kontrata e tij mund te rinovohet dhe me 1 vit tjeter me kete ekip nese ky ekip ngjitet ne Bundesligen 1,pra Augsburgu.Nese jo atehere Kapllani do te mundet te rinovoje automatikisht dhe nje vit kontraten me Paderborn nese ky i fundit i shpeton renies ne kategorine e trete,pasi keshtu eshte rene dakord midis dy ekipeve dhe Edmond Kapllanit.

Edi Kaja
komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide