Kombetarja/ Kuzhe nderton nje formacion sulmues anti-Bjellorusi
nga AlbaniaSoccer   E premte, 25 Mars 2011 23:45   Shtyp
kombetarja_stervitet1Kuzhe e ka ndare mendjen me ne fund per formacionin. Ne oret e fundit ka pasur disa ndryshime ne 11-tshen qe do filloje takimin nga minuta e pare. Ujkani ka fituar duelin me Beqaj qe do qendroje ne stol. Ne mbrojtje Teli i ka mbushur mendjen Kuzhes qe te mos aktivizoje shkodranin e kthyer ne kombetare pas nje viti Elvin Beqiri. Bashke me Canen Teli do formoje dyshen e qendres se mbrojtjes. Lila do luaj si i djathte ndersa Vangjeli i majte ne mbrojtje. Bulku Lala dhe Agolli do luajne ne mesfushe. Skela do bej organizatorin ndersa Salihi dhe Bogdani ne sulm.
Shqiperia ka vetem dy mungesa per kete ndeshje. Dallku eshte me kartona i skualifikuar, kurse Curri prej disa ditesh ka filluar te riaftesohet nga demtimi i rende ne gju.

Formacioni per neser kunder Bjellorusise
Ujkani
Lila Teli Cana Vangjeli
Bulku Lala Agolli
Skela
Salihi Bogdani

Enea Shtrep
i
komente