Lorik Cana: Nje dite do te bejme hapin e madh
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Mars 2011 22:30   Shtyp

lorik_cana_kuqeziPara ndeshjes me Bjellorusine, Lorik Cana u intervistua nga gazeta prestigjoze franceze “L’Equipe”. Ne versionin online te kesaj gazete eshte prezantuar intevista e mbrojtesit te kombetares kuqezi. “Nje dite do te bejme hapin e madh. Nje dite do te bejme endrren realitet. Dikur, ne ishim ne vazon e fundit, sot, jemi ne ate parafundit. Nese do te marrim 12 pike ne keto kualifikuese, atehere kemi shanse te jemi ne vazon e katert. Kjo do te ishte e mrekullueshme. Sa me shume te ngjitemi te vazot, aq me shume shanse do te kemi mundesi qe nje dite te kualifikohemi per nje kompeticion te madh. Eshte endrra ime. Nje dite do te jemi atje! Une ndryshe nga Behrami dhe Shaqiri zgjodha te luaj per Shqiperine, pasi eshte vendi im”, ka then nder te tjera per gazeten franceze “L’Equipe”, zv/ kapiteni i Kombetares shqipetare Lorik Cana.

Pirro Nika

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide