Josip Kuzhe: Ne duam ti fitojme piket me merite
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 31 Mars 2011 15:34   Shtyp
josip_kuzheTrajneri kroat i kombetares tone Josip Kuzhe deklaroi dhe dha mendimin e tij dhe per situaten e kundershtarit tone te rradhes Bosnjes. Ai tha: "Ne nuk na intereson te skualifikohet Bosnja. Ne duam qe rezultatet ti tregoj fusha dhe jo perfitimet nga ky apo ai ekip. Ne do te pregatitemi mire per te marre pike kunder tyre dhe do ti kemi ne dispozicion te gjithe lojtaret. Kam plane afatshkurtra dhe po mendoj per dy ndeshjet e ardhshme me Bosnjen dhe me Francen. Shpresoj te bejme me te miren dhe dua t'ju them se ne do te angazhohemi dhe perqendrohemi shume per keto sfida. Do te kemi te njejtin intensitet si ne takimin qe zhvilluam kunder Bjellorusise. Na ngelet vetem te shpresojme dhe te besojme tek ky ekip kombetar".-perfundoi deklaraten trajneri i ekipit tone kombetar.

Skerdilaid Sulozeqi
komente