Euro 2012/ Kuqezinjte para televizorit, festojne humbjen e Bosnjes
nga AlbaniaSoccer   E premte, 03 Qershor 2011 22:00   Shtyp

ruman-bosnieTe ulur para televizorit lojtaret e kombetares shqipetare dhe trajneri Kuzhe kane ndjekur ndeshjen e kundershtarit te tyre Bosnje Hercegovines me te cilin do te luajne pas disa ditesh. Rumania ka fituar dhe shperfytyruar komplet boshnjaket ne shtepine e saj duke i mundur me rezultatin e thelle 3-0. Kjo fitore por dhe loja pa asnje ide e boshnjakeve ka rritur besimin te kuqezinjte tane qe tani shpresojne se do te gjejne nje Bosnje te derrmuar moralisht te marten ne Zenice. Kuzhe ka mbajtur shume shenime dhe ne ditet e mbetura per stervitje do ti tregoje lojtareve te tij se cfare duhet te bejne pas asaj qe ai ka pare tek Bosnja ne ndeshjen me Rumanine. Me kete fitore rumunet na kane barazuar me pike dhe kane po aq sa ne 8-te te grumbulluara, ndersa Bosnje Hercegovina ngel ne kuoten e 7-te pikeve.

Pirro Nika

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide