Europa Lige/ Flamurtari rrezikon te ndeshkohet serish nga UEFA!
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 14 Korrik 2011 19:23   Shtyp

uefa_logo1_703796564Ekipi Flamurtarit me te gjitha gjasat do te ndeshkohet serish nga UEFA. Pas gjobes se majme te marre per shperqendrim dhe pasiguri te krijuar falee veprimeve te tifozerise ne ndeshjen me ekipin malazez te Budu├žnostit te luajtur ne Vlore, ekipi i Flamurtarit pritet te ndeshkohet serish me nje gjobe tjeter, por duke rrezikuar akoma dhe me shume deri ne pezullim te fushes pasi eshte nje veprim i perseritur brenda nje jave. Arbitri kryesor e ka nderprere lojen per hedhje te shisheve te ujit ne fushen e lojes. Ne nje moment shenjester e tifozerise vlonjate u be dhe arbitri anesor. Kjo ngjarje ndodhi si rrjedhoje e pakenaqesise se tifozeve vendas nga loja e lojtareve te tyre. Ne minuten e 76-te, ata ne menyre proteste jane larguar nga stadiumi Flamurtari.

Klevis Bejkolli

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide