Ne fokus/ Bogdani thyen rekordin e Bushit, rekord 15-golesh
nga AlbaniaSoccer   E martë, 06 Shtator 2011 23:33   Shtyp

erion_bogdani_albErion Bogdani ka hyre ne historine e futbollit shqipetar ndoshta ne naten me te erret per kombetaren kuqezi. Ai vete ka shenuar nje gol qe rihapi ndeshjen kunder Luksemburgut dhe parakaluar goleadorin Alban Bushi qe ka shenuar 14-te gola. Bogu i shenoi Frances para kater ditesh dhe e barazoi ish sulmuesin e kombetares. Sonte ai shenoi nje tjeter dhe theu rekordin e “Lokut”. Bomberi Cezenes ka ende mundesi per te shenuar gola te tjere pasi forma e tij ka qene mjaft e mire dhe cfare do qe te ndodhi me kombetaren e deshtuar te ketyre eleminatoreve per Bogdanin do te kete serish vend.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide