Kombetarja, dy miqesore ne nentor
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 21 Shtator 2011 17:32   Shtyp

shqiperia_feston_golNe dy datat e lira nga FIFA per ndeshje miqesore, gjate muajit nentor, Ekipi yne Kombetar do te zhvilloje dy takime.

Drejtuesit e larte te Federates Shqiptare te Fubollit kane arritur nje akord per ndeshje miqesore me 11 nentor ne Shqiperi me Azerbajxhanin dhe me 15 nentor ne Maqedoni me ekipin Perfaqesues te fqinjve tane.

Ky rekord i plote i shfrytezimit ne maximum te mundesive per te provuar kuqezinjte eshte interesant sepse vjen menjehere pas ndeshjeve eliminatore te EURO 2012.

Ndoshta rendesia e ketyre takimeve vlen per faktin se eshte nje moment mjaft i mire per te testuar lojtaret e rinj te cilet do te jene e ardhmja e ekipit tone perfaqesues.

FSHF

komente