Kombetarja/ Spanjolli Klemente nje kandidat potencial per stolin kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 05 Nentor 2011 00:30   Shtyp

Javier_ClementeMe refuzimin e Besnik Hasit per te marre kombetaren kuqezi, ne skene tani ka dale nje emer potencial i trajningut europian. Havier Klemente, nje emer i madh i futbollit spanjoll mund te pasoje Josip Kuzhen. Ne FSHF ka mberritur CV-ja e tij mjaft e pasur te cilen po e shqyrton presidenti FSHF-se Armando Duka bashke me stafin e tij.

Klemente 61-vjeç ka luajtur si sulmues tek skuadra e Atletiko Bilbaos nderkohe si trajner ka drejtuar skuadra me emer ne Spanje dhe Europe si Espanjol, Atletik Bilbao, Atletiko Madrid apo dhe Olimpik Marseje. Kulmi i karrieres se tij si trajner ishte ne vitet 1992-98 kur drejtoi kombetaren spanjolle me te cilen fitoi 31 ndeshje radhazi pa pesuar humbje. Se fundmi ai drejtoi perfaqesuesen e Kamerunit, nga e cila u shkarkua me 25 tetor te ketij viti per shkak se nuk arriti ta kualifikoje per ne Kupen e Afrikes 2012.

Per momentin nuk ka asgje konkrete per kete alternative dhe duhet pritur cfare do te vendose presidenti Duka.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide