Kombetarja/ Gianni De Biasi trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 14 Dhjetor 2011 14:32   Shtyp

giani_de_biassiKreu i FSHF-së Armando Duka ka firmosur emrin e Giani De Biassit si trajner të ri të Kombëtares Shqiptare. Trajneri italian ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me Federatën Shqiptare të Futbollit.

De Biassi ka qenë trajner i disa skuadrave të Serisë A italiane si Brescia dhe Udinese. Ai ka drejtuar Levanten në vitin 2009 në Spanjë duke mos arritur dot ta shpëtonte nga rënia nga kategoria, por pavarësisht kësaj është cilësuar nga gazeta ‘AS’ si një nga trajnerët më të mirë të atij sezoni për shkak se atë vit ekipi kishte falimentuar dhe pavarësisht kësaj arriti rezultate që nuk priteshin.

Vendosni baste me www.Betsonic.com per shanset me te mira per te fituar

55-vjeçari aventuren e tij te fundit e ka pasur me Udinese-n, ku qëndroi tre muaj në drejtimin e saj para se të shkarkohej në 21 shkurt 2010. Kjo eshte hera e pare qe Gianni De Biasi, zgjidhet trajner i nje ekipi kombetar.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide