Kombetarja/ Fagu & Veliaj zevendesojn Muzaken & Telin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 19 Maj 2012 08:15   Shtyp

erbim_fagu_skenderbeuTrajneri De Biazi ka thirrur ne ekipin kombetar Erbim Fagun e Skenderbeut dhe Emiliano Veliajn e Teutes per te zevendesuar Muzaken dhe Telin qe te dy te demtuar.

Kjo eshte nje mundesi e mire per te dy lojtaret per te treguar me te miren e tyre ne menyre qe te bindin trajnerin Italian te kombetares qe te jene pjese e saj dhe ne vazhdimesi.

Erbim Fagu ka qene pjese e ekipeve zinxhir te kombetares. Me U-19 ka zhvilluar tre ndeshje dhe ka shenuar nje gole kurse me ekipin U-21 ka luajtur 11-ndeshje. Ndeshja me e mire e tij me U-21 ka qene perballja me Italin  ne stadiumin “Niko Dovana”, te qytetit te Durresit.

Emiliano Veliaj fale paraqitjeve te mira qe ka bere eshte rigrumbulluar me ekipin kombetar. Ai ka zhvilluar vetem nje ndeshje me ekipin kuq e zi.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide