Kombetarja/ De Biazi: Vemendja tek Islanda
nga Albaniassocer   E martë, 09 Tetor 2012 21:18   Shtyp
giani_de_biassiTrajneri i Kombetares se Shqiperise Gianni De Biasi sot perballe gazetareve ka deklaruar se vemdenja e tij eshte e perqendruar vetem tek ndeshja e radhes me Islanden e cila sic dihet do te zhvillohet diten e premte me date 12.10.2012 ora 19.00 ne stadiumin Kombetar "Qemal Stafa".
De Biasi ka konfirmuar qe kete radhe vec atyre qe dihen eshte rithirrur nje lojtar i njohur sic eshte Debatik Curri (pas demtimit) dhe ka treguar se pse kane ngelur jashte listes disa te tjere qe po luajne ne kampionatet e tyre respektive.
Gazetaret kane qene te interesuar edhe per menyren e lojes qe do te mendoje taktikisht trajneri i kuqezinjve, nderkohe qe italiani ka shpjeguar se perqendrimi, kujdesi dhe verpimi ne grup do te jete moto per ndeshjen me islandezet.
Ai ka vleresuar mjaft kundershtaret duke treguar se ne dy ndeshjet e para ata kane treguar nivel te larte, si ne fitoren me Norvegjine e forte 2-0 ashtu dhe ne humbjen minimale ne Qirpo.
komente