Salihi dhe Rapidi “Lamtumire” Europa League
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 03 Dhjetor 2009 00:53   Shtyp

hamdi_salihi_rapidSkuadra e Rapidit eshte mundur nga gjermanet e Hamburgut me rezultatin e paster 2-0. Sulmuesi Shqiptar Hamdi Salihi e ka nisur ndeshjen nga bankina ashtu sic i ka filluar te gjithe aktivizimet e tija ne kete kompeticion per skuadren e tij. Salihi eshte futur ne loje ne minuten e 51-te dhe ka qene inekzistent ne fushen e lojes per skuadren e Rapidit. Ne gjith minutat e luajtura sulmuesi i kombetares Shqiptare nuk ka mundur te preke asnje top, jo me te gjuaje ndonje te tille ne porten e Hamburgut. Skuadra e Rapidit renditet e fundit ne grupin C vetem me kater pike te grumbulluara.

(Ne foto Salihi duke festuar nje nga golat e shenuar ne ndeshjet e kampionatit)

Klevis Bejkolli

komente