Futboll femrash/ Shqiperi – Letoni 2-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 06 Prill 2013 14:05   Shtyp

kombetarja_femraVajzat kuqezi kane mundur te marrin fitoren e pare ne Malte duke bere nje hap te rendesishem drejt kualifikimit per ne raundin eleminator qe te dergon ne Kampionatin e Europes per futboll femrash. Ne ndeshjen e dyte zyrtare, Shqiperia e femrave ka kaluar me sukses skuadren e Letonise duke fituar me rezultatin 2-0 dhe duke marre tre pike te cmuara per grupin 1. Golat u shenuan nga Memedov dhe Velaj ne pjesen e pare.  Shqiperia tani kryeson se bashku me Malten kete grup dhe I mbetet vetem te kryej formalitetin ne ndeshjen e fundit me Luksemburgut pasi tani kualifikimi eshte I sigurte per me tej. Ne ndeshjen e pare vajzat kuqezi barazuan me Malten me rezultatin 1-1 dhe tani te dyja keto ekipe jane gati per te vazhduar rrugen kualifikuese.

komente