Legjionaret/ Rikthehet tek goli Odhise Rroshi
nga AlbaniaSoccer   E diel, 28 Prill 2013 14:16   Shtyp
odiseRoshiOdise Roshi është rikthyer te goli. Mesfushori I kombëtares shqiptare ka realizuar në fitoren që skuadra e FSV Frankfurtit ka marrë ndaj Dinamo Dresden me rezultatin 3-1.
Fieraku 21-vjeçar u aktivizua në lojë në minutën e 74’ të ndeshjes dhe në rastin e parë arriti të shënoj gol në minutën e 84’. Për mesfushorin e Kombëtares shqiptare, ky ishte goli i tretë në 26 paraqitje në Bundesliga 2. Me këtë fitore, skuadra ku luajnë Roshi dhe Kapllani ka rifituar terren në luftën për tu ngjitur në Bundesligën e Parë. FSV Frankfurt për momentin mban vëndin e katërt shumë pranë zonën së Play Off-it.
komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide