FIFA/ Rekord, Shqiperia ngjitet në vendin e 43-të
nga AlbaniaSoccer   E premte, 10 Maj 2013 14:01   Shtyp

fifa_logo-newKombëtarja shqiptare e futbollit u ngjit dje në vendin e 43-të në renditjen botërore të FIFA-s dhe kjo përbën një rekord të ri.

Në renditjen e një muaji më parë arritëm në vendin e 48-të që gjithashtu ishte rekord që nga vendi i 50-të i disa viteve më parë.

Në ngjitjen e re të Shqipërisë ndikoi fitorja 4-1 në miqësoren ndaj Lituanisë, e cila nuk hyri në llogari muajin e kaluar. Ne kuoten e 640 pikeve Shqiperia eshte vendosur ne nje renditje nderi midis skuadrave te njohura te futbollit nderkombetar.

Në krye të renditjes mbetet Spanja e ndjekur nga Gjermania.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide