Ukraine/ “Alarm” per Skenderbeun - Kristi Vangjeli dhe Odesa mundin Dinamon pas 21 vjetesh!
nga AlbaniaSoccer   E diel, 11 Gusht 2013 21:20   Shtyp

kristi vangjeli cernomorets oddessaSkuadra e Cernomorets qe do te jete kundershtari i Skenderbeut ne PLAY-OFF te Europa League ka mundur 2-1 Dinamon e Kievit ne takimin e Javes se 5-te te Premier Liha. Dinamo eshte nje nga skuadrat me te forta te Ukraines,dhe kjo ishte humbja e dyte rresht qe peson ekipi I Oleg Bllohin, kurse Cernomorets nuk kishte fituar ne Kiev prej 21 vjetesh. Cernomorets zhvilloi nje loje shume te forte ndaj skuadres se Dinamos e cila i ka pretendimet shume te medha kete sezon duke patur parasysh investimet e medha ne blerjet qe kane bere drejtuesit e skuadres .

Kristi Vangjeli, mbrojtesi shqiptar qe luan per Cernomorets luajti si mbrojtes i djethte dhe titullar gjate gjithe takimit . “Ishte nje ndeshje spektokale dhe ne zhvilluam nje loje te shkelqyer dhe te disiplinuar”, citoi Kristi Vangjeli per Albaniasoccer.com pas ndeshjes. “Une luajta si titullat dhe mbrojta krahun ku luante, mesfushorin me tipare sulmuese, Brazilianin Dudu dhe gjate pjeses se dyte me duhej te mbuloja dy blerjet e reja dhe te bujshme te Dinamos, sulmuesin hollandez Jeremy Jens dhe pjeserisht sulmuesin Kongolez Bonami, qe te dy shume te rrezikshem. Pas takimit mora pergezimin e trajnerit tim qe e vleresoi lojen si dhe te tre lojtareve te lartpermendur. Bonami me ofroi personalisht shkembimin e fanellave. nje xhest vleresues i tij” , theksoi Vangjeli, qe aktualisht vazhdon te mungoje ne listen e lojtareve te thirrur nga trajneri i kombetares Xhiani De Biasi edhe pse forma e tij sportive eshte e plote

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide