Ne fokus/ Ndahet nga jeta Artan Bushati
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 29 Gusht 2013 22:27   Shtyp

artan bushatiFutbolli shqiptar perballet me nje ngjarje te rende,ate te humbjes se nje figure te rendesishme sic eshte ai i Artan Bushatit,ish-futbollist dhe njekohesisht dhe trajner i ekipit kombetar Shpresa. Pas nje lufte te gjate me semundjen dhe prepjekjet e vazhdueshme per ta mundur ate,ai humbi kete sfide personale duke mbyllur syte ne banesen e tij ne Shkoder. 50-vjecari shkodran me nje pjesemarrje te gjere ne fushen e futbollit si trajner i ekipit te Vllaznise ,Elbasanit apo sefundmi i kombetares se shpresave, do te mbahet mend si nje njeri i nderuar,dhe qe i ka dhene shume sportit shqiptar. Klubi sportiv “Vllaznia”, por edhe e gjithe bota e futbollit nderojne sot emrin e tij. 

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide