U-15 / Shqiperi-Lihtenshtein 2-0
nga AlbaniaSoccer   E diel, 18 Tetor 2009 15:18   Shtyp
u-15_shqiperi

Shqiperia e 15-vjecareve ka fituar takimin e pare te luajtur ne kuader te ndeshjeve kualifikuese per Lojerat e Singapor 2010. Shqiperia luajti me kete formacion .  A.Teqja,  A.Thaci, K.Borakaj, M.Bardhi, K.Marku,  E.Hoxha, K.Nuri, J.Vatnikaj,  A.Cakalli, F.Ymeralilaj, E.Hoxhallari. Trajner Sulejman Demollari

Ekipi yne pati epersi gjate gjithe lojes. Pjesa e pare perfundoi 0-0 duke humbur shume raste per te shenuar nga skuadra jone. Ne pjesen e dyte ne minutat e para, pas nje aksioni te bukur  nga ana e Cakallit nga krahu i djathte, I cili pasi dribloi dy lojtare kundershtare,nxorri te lire Vatnikaj me numrin 8-te i cili shenoi golin e pare per tanet. Goli i dyte u shenua nga Hoxha me numer 6-te pas nje  nje goditje nga afer si rrjedhoje e nje aksionin nga krahu i majte I sulmit tone.

Si here e pare qe merr pjese ne aktivitete nderkombetare U-15 duhet thene fjale shume te mira per gjithe ekipin dhe sidomos  puna e trainerit Sulejman Demollarit dhe ndihmesit te tij Irfan Bujari te cilet kane pergatitur nje skuader me element te mire tekniko-taktik. Ekipi u stervit sot ne mengjes ne prag te pergatitjeve per takimin e fundit final me Malin e Zi qe do te luhet diten e Hene ne ora 17.00

 

Nga Gjeneva
Vangjel Cavo

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide