Miqesore/ Shqiperi (U-17)-Belgjike (U-17) 1-1
nga AlbaniaSoccer   E martë, 07 Gusht 2012 15:15   Shtyp

u-17_shqiperi_kosova_1_1Ne ndeshjen e pare miqesore  luajtur ne Rumani ekipi Kombetar Under 17 i Shqiperise ka barazuar 1-1 me homologet nga Belgjika.

Skuadra kuqezi e drejtuar nga trajneri Mustedanagic ka shenuar qe ne minuten e 5’ me ane te Aliut i cili realizoi pas nje goditjeje standarte. Kete avantazh futbollistet e rinj te Shqiperise e kane ruajtur deri ne fund te takimit, por ne minuten e 93’ pas nje gabimi te dukshem te mbrojtesve tane eshte barazuar rezultati ne shifrat 1-1.

Ne kete ndeshje te pare lojtaret tane kane treguar nje nivel te mire loje duke befasuar me veprimet e tyre.

Per skuadren tone Under 17 u aktivizuan portjeri Kastrati e  me radhe Ismaili, Ndoci, Bregasi, Mukja, Celiku, Xhepa, Lokaj, Beqiri, Shahinaj dhe Aliu.

Ndeshjen tjeter Under 17 e Shqiperise do ta zhvilloje pas dy ditesh perballe Rumanise vendase.

komente