Skuadra Shpresa “firo” para nisjes në Austri
nga Klevis Bejkolli   E diel, 06 Shtator 2009 20:39   Shtyp

emiliano_vila franc_veliuDy futbollistët e shpresave që luajtën kundër Azerbajxhanit ditën e shtunë Vila dhe Veliu janë bashkuar me skuadrën kombëtare dhe janë vënë nën urdhrat e trajnerit Kuze. Pasi ndihmuan ekipin U-21 në marrjen e fitores së parë në eleminatoret e Europianit 2011 ata e kanë braktisur atë për të dhënë kontributin e tyre në kombëtare. Trajnerit Bushati do ti duhet të bëjë dhe pa mesfushorin energjik Hair Zeqiri. Vlonjati nuk është ndier mirë pas atij helmimi të pësuar në Durrës dhe është menduar nga stafi mjekësor që zgjidhja më e mirë do të ishte që ai të kthehej në shtëpi.

Klevis Bejkolli

komente