Miqesore/ Elbasani – Shqiperi (U-21) 1-3
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Tetor 2010 18:49   Shtyp

u-21_skuaderPasditen e sotme ne stadiumin e qytetit te Elbasanit “Ruzhdi Bizhuta” eshte luajtur nje takim miqesor ndermjet Elbasanit vendas dhe ekipit kombetar U-21, i cili eshte grumbulluar ne kete qytet. Cikalleshi ka hapur serine e golave ne minuten e 15-te, dhe pjesa e pare eshte mbyllur me rezultatin 1-0 ne favor te ekipit te drejtuar nga shkodrani Artan Bushati.

Ne pjesen e dyte, ne minuten e 50-te,  do te jete serish sulmuesi i Beses se kavajes Cikalleshi qe do te ngreje shifrat ne 2-0. Ne minuten e 60-te, Ender Dalipi do te ngushtoje rezultatin ne 2-1. Sulmuesi tjeter i ekipit Shpresa, Bekim Bala do te shenoje golin e trete per kuqezinjte ne minuten e 72-te.

Klevis Bejkolli

komente