U-21/ Artan Bushati shpall listen anti Poloni
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 05 Tetor 2011 17:31   Shtyp

u-21_skuaderTrajneri i Kombetares se Shqiperise U-21 Artan Bushati ka shpallur listen  e lojtareve te cilet do te jene te gatshem per ndeshjen e kthimit me Polonine ne kuader te Eliminatoreve te Kampionatit Europian per kete grup moshe.

Te preferuarit e Bushatit per takimin qe do te luhet ne Poloni me date 11.10.2011 jane

Portjere: Stivi Frasheri dhe Endi Naco

Mbrojtes : Roland Peqini, Orges Gava, Antonio Marku, Alis Bacaj, Rustem Hoxha, dhe Andrea Kule

Mesfushore: Armand Vajushi, Mergim Brahimi, Imran Bonjaku, Bruno Telushi, Fatmir Musabelliu, Albi Dosti, Erion Vucaj dhe  Eni Imami

Sulmues: Bekim Bala dhe Armand Sadiku

Dy takimet e para te cilat Under 21 i Shqiperise i luajti ne Korce perfunduan Shqiperi - Poloni 0-3 dhe Shqiperi - Moldavi 4-3.

FSHF

komente