HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 13 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Shqiperia e vogel dy miqesore ne Austri
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 25 Prill 2012 17:08   pdfShtypEmail

u-21_skuaderKombetarja e Shpresave ose Under 21 e Shqiperise do te zhvillojne dy ndeshje miqesore ne Austri.

Nga 22  deri me date 25 maj ne kuader te pergatitjeve per ndeshjet Eliminatore te Kampionatit Europian,  kuqezinjte e drejtuar nga trajneri Skender Gega do te kene perballe ne kete test miqesor moshataret  nga  Ukraina dhe Maqedonia.

Takimi i pare me 22 maj 2012 eshte Ukraine - Shqiperi, ndersa takimi i dyte me 25 maj 2012  Shqiperi - Maqedoni.

Sic dihet ekipin tone perfaqesues Under 21 e presin dy takime te veshtira me 6 qershor ne Rusi dhe vetem kater  dite me pas do te jete ne Portugali. Keto jane dhe dy ndeshjet e fundit te cilat mbyllin perballjet e Eliminatoreve te Kontinetit per Unde 21.

Dy ndeshjet e fundit (zhvilluar vitin e kaluar) ose te parat per trajnerin Gega ne krye te kesaj skuadre jane luajtur ne Durres.

Shqiperi - Rusi           0-1

Shqiperi - Portugali    2-2


busy
komente