U-21/ Skender Gega, shpall listen e turneut ne Austri 21-25 Maj
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 16 Maj 2012 14:55   Shtyp

u-21_skuaderTrajneri i Kombëtares U-21 të Shqipërisë, Skënder Gega ka publikuar listën me 23-futbollistë, me të cilët skuadra kuqezi do të luajë në turneun e Austrisë. Aktiviteti i përfaqësueses Shpresa do të zhvillohet nga data 21 deri më 25 maj dhe aty kuqezinjtë e vegjël do të zhvillojnë takime miqësore me bashkëmoshatarët Ukraina dhe Maqedonia.

Në listën e teknikut Gega nuk kanë munguar surprizat dhe numri i madh i futbollistëve që militojnë në liga të ndryshme jashtë Shqipërisë. Në fakt, vetëm 13-lojtarë aktivizohen në kategoritë e ndryshme vendase, ndërsa Dinamo me tre elementë dhe Tirana, Teuta e Vllaznia me nga dy janë skuadrat më të përfaqësuara.

Gjithashtu për këtë aktivitet janë grumbulluar edhe lojtarë nga Kukësi që arriti ngjitjen historike në elitë, Besa që do të luajë në “play-off” për një vend mes më të mirëve dhe Partizani që fitoi të drejtën të luajë në Kategorinë e parë.

Mes talenteve që luajnë jashtë Shqipërisë, spikat grumbullimi i shqiptarit nga Maqedonia, Gjelbrim Tahipit i Shkëndijës së Tetovës, djali i teknikut të U-19, legjendarit Foto Strakosha, 16-vjeçari Dhimitri Strakosha, një portier me shumë të ardhme e që do të transferohet te Lacio, si edhe katër futbollistë kosovarë, mes të cilëve Leotrim Gashi i Okserit, Mërgim Bajraktari i Tunit dhe Agoni Sallaj i Nojshatel Ksamaksit.

Lista   e ekipt kombetar U-21 per turneun ne Austri  21-25 Maj

Trainer: Skender  Gega

Zv.Trainer: Genti  Mahmuti

Trainer i Portiereve: Gut Tafaj

Fizioterapist: Xhafer  Koci

Mjeku: Perli  Rusi

Stivi              Frasheri        Bylis

Leotrim        Gashi             Auxerre

Xhino           Sejdo Tirana

Agonit         Sallaj              Zvicer

Alfred         Delliallisi Teuta

Albi            Dosti Teuta

Edon          Hasani Vllaznia

Bekim         Bala Tirana

Fabio          Hoxha            Varese

Mergim       Bajraktari F.C Thun

Bruno          Dita Dinamo

Dhimtri       Strakosha Panionios

Elvis            Prenci Kukesi

Arbnor         Fejzullahu Besa

Antonio        Marku Dinamo

Shpend           Matoshi F.C Chiasso

Gjelbrim         Tahipi Shkendia Tetove

Fatmir            Hysenbelliu Bari

Ariel            Shtini Dinamo

Gers           Delia Zejtun Corinthias

Idriz           Batha Partizani

Sindri        Guri Vllaznia

Kristo            Merko Xanthi

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide