Miqesore U-21/ Ukraine-Shqiperi 3-0
nga AlbaniaSoccer   E martë, 22 Maj 2012 22:04   Shtyp

u-21_skuaderShpresat e Shqiperise kane humbur takimin e pare miqesor perballe Ukraines me rezulatin 3-0.

Ndeshja e zhvilluar ne Worgl te Austrise ka nisur mjaft mire per kuqezinjte tane. Formacioni i baze i trajnerit Skender Gega ka qene teresisht i barabarte perballe moshatareve nga Ukraine dhe gjithcka eshte mbyllur e barabarte 0-0.

Ne pjesen e dyte Gega ka bere 8 zevendesime per ti aktivizuar e provuar me se miri te gjithe te grumbulluarit e tij. Ketu rezulatati ka marre rrjedhen e vet dhe ukrainasit shenojne 3 here radhazi ne minutatat 62, 78 dhe 84.

Takimi me Maqedonine do te zhvillohet me date 25 maj 2012 po ne Worgl te Austrise.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide