U-21/ Portugali-Shqiperi 3-1
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 07 Qershor 2012 13:15   Shtyp

u-21_skuaderEkipi Kombetar i Shqiperise U-21 ne kuader te Eliminatoreve te Europiant ka humbur ne Marina Grande te Portugalise me rezultatin 3-1 me moshataret vendas.

Fillimi ka qene i “tmerrshem" per kuqezinjte e drejtuar nga trajneri Skender Gega pasi kane pesuar dy gola brenda tete minutave. Reagimi i lojtareve tane ka qene i menjehereshem dhe me nje ritem te larte loje perballe nje kundershtari mjaft te motivuar e me talente te njohura te futbollit te sotem.

Diferencen e ka shkurtuar sulnuesi yne Bala per ta mbyllur pjesen e pare me shifrat 2-1. Ne pjesen e dyte portugezet shenojne edhe nje gol tjeter per ta fituar takimin 3-1.

Pas pak ditesh pikerisht me date 12 qershor shpresat tona do te luajen nje ndeshje te veshtire ne Moske perballe Under 21 te Rusise te cilet ashtu si edhe portugezet pretendojne kualifikimin per me tej.

komente