U-21/ Shqiperia e talenteve mundet nga modestet e Moldavis
nga AlbaniaSoccer   E premte, 07 Shtator 2012 05:51   Shtyp

u-21_skuaderNdeshja e fundit ne grupin  eliminator per  Under 21 te Shqiperise  eshte mbyllur me humbjen 2-1 ne Moldavi me moshataret vendas.

Takimi ka nisur menjehere me gol te shenuar nga moldavet te cilet e kane pare veten ne avantazh qe ne minuten e 8-te. Me pas perpjkejet e kuqezinjve kane qene te medha por pa  u konkretizuar me shenimin e golit te barazimit.

Me fillimin e pjeses se dyte ka qene i njejti refren per lojtaret e drejtuar nga trajneri Skender Gega gjithnje per te cuar ne vlera te barabarta numrin e golave, por perseri pa sukses deri sa ne minuten e 87’ jane perseri vendasit qe shenojne 2-0. Sekondat e fundit te ndeshjes kane rezervuar nje gol per Shqiperine te cilin  e ka shenuar Premci, duke fiksuar  gjthcka ne 2-1.

Me kete ndeshje eshte mbyllur nje cikel  per Under 21 kuqezi  i ndare ne dy pjese midis ish trajnerit Artan Bushati dhe trajnerit aktual Skender Gega i cili drejtoi pjesen e fundit  Eliminatore EURO 2013  e arriti 2-2 me Portugaline ne Durres, 0-1 me Rusine ne Durres, 3-1 me Portugaline Santa Marina , 0-0 me Rusine ne Moske dhe 2-1 me Moldavine ne Kishiniev.

komente