Kupa e Shqiperise: Ja rezultatet e fazes se 1/8
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 04 Dhjetor 2013 15:43   Shtyp

kupa e shqiperiseJane luajtur tete ndeshjet e para per fazen e 1/8 ne Kupen e Shqiperise. Skenderbeu ka fituar lehtesisht ne Mamurras, Teuta ka barazuar me Shkumbinin, Kukesi eshte mundur nga Apolonia, ndersa Laci ka mundur Besen ne shtepi. Lushnja njesoj si ne kampionat ka fituar ndaj Tiranes, ndersa Vllaznia e Partizani jane ndare me nje barazim pa gola ne kryeqytet. Flamurtari ka fituar me lehtesi ne Berat ndersa Bylisi ka barazuar me Kastriotin. Ndeshjet e kthimit do te luhen pas dy javesh kur dhe do te percaktohen skuadrat cerekfinaliste.

Rezultatet

MAMURRASI-SKËNDERBEU 1-4

Golat: Marashi 87′ / Morina 58′, Tahirllari 66′, 80′, Tomic 78′

SHKUMBINI-TEUTA 0-0

LUSHNJA-TIRANA 1-0

Golat: Topi 17′

BESA-LAÇI 0-2

Golat: Vucaj 45′, Ndreca 74′

APOLONIA-KUKËSI 1-0

Golat: Papa 90+1′

TOMORI-FLAMURTARI 0-2

Golat: Beqiri 32′, A.Shehaj 45+2′

PARTIZANI-VLLAZNIA 0-0

BYLISI-KASTRIOTI 1-1

Golat: Bakiu 37′ / Karapici 32

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide