HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 13 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ilion Lika debuton me Kastriotin!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Janar 2010 18:48   pdfShtypEmail
lika_ilion_thumbIlion Lika dy ndeshjet e para te pjeses se dyte te Kategorise Superiore i ka zhvilluar me dy skuadra te ndryshme. Pasi ka luajtur me Vllaznine ndeshjen e pare ne humbjen e javes se kaluar qe ekipi Shkodran pesoi 1-2 ne Peqin, Lika sot ka debutuar me skuadren e Kastriotit. Ai eshte transferuar nga Vllaznia te Kastrioti dhe ne ndeshjen e sotme, Kastrioti arriti te fitonte ne Kruje perballe skuadres se Gramozit. Lika ka bere nje paraqitje te mire duke shpetuar skuadren e tij ne disa raste nga pesimi i golave te sigurte. Per Kastriotin ka shenuar mbrojtesi Shameti ne minuten e 42, golin e fitores.

Enea Shtrepi

busy
komente