UEFA/ 10 mije euro te tjera gjobe per Kukesin
nga AlbaniaSoccer   E premte, 06 Shtator 2013 20:38   Shtyp

kukesi gjobaaaSkuadra e Kukesit ka marre edhe 10 mije euro te tjera gjobe per sjelljet antisportive te tifozeve ne ndeshjet e Europa Leagues. Pas gjobes se pare 27 mije euroshe, te marre te enjten, skuadra e Kukesit ka marre nje tjeter fature te majme per te paguar. Verilindoret bene historine ne Europe gjate veres por tani duhet te paguajne nje shume te madhe gjobash per hedhje sendesh te forta dhe perdorjen e lazerave ndaj lojtareve kundershtare. Per ndeshjen me Flora Talin, Kukesi ka marre 10 mije euro, ndersa per dy takimet e dyta, ndaj Sarajevos dhe Metalurgut 27 mije. Ne total jane 37 mije euro gjobe por Kukesi rrezikon me shume per ndeshjen me Trabzonsporin ku sjellja e tifozeve kuksian ishte e ekzagjeruar. Gjoba per kete takim nuk ka ardhur akoma.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide