Kategoria Superiore/ Skenderbeu – Kukesi 1-3
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Shtator 2013 21:50   Shtyp

skenderbeu-kukesi 0Skenderbeu eshte mundur turpshem ne shtepi nga Kukesi. Skuadra e Armando Cungut ka bere me te miren e mundshem duke fituar ndaj kampioneve me rezultatit 1-3, aty ku shume skuadra e kane patur te pamundur ne vitet e fundit te dalin me koken lart. Dy supergola te Prognit dhe nje tjeter super i Ylli Hoxhes kane nxjerre nga fundi skuadren e Kukesit qe ka mundur te mposhte Skenderbeun. Kapiteni Shkembi ka mendur ne fund te takimit te shenoje nje gol nderi por qe vlen vetem per statisika. Korcaret kane provuar shume te cajne mbrojtjen e ngjeshur te Kukesit qe ka ditur te menaxhoje avantazhin dhe ta thelloje ate me kalimin e minutave. Super ndeshje ne Korce dhe nje super trepikesh per skuadren e presidentit Gjici qe tani shikon serish me shume uri drejt kreut te tabeles edhe pse ne tre ndeshje kane pesuar dy humbje.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide