HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Futbollistet marrin disa dite pushime
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 11 Nentor 2013 16:59   pdfShtypEmail

top-kembeFundi i fazes se pare te kampionatit i ka dhene mundesi lojtareve te pushojne per pak dite. Me nderprerjen e aktivitetit, futbollistet e huaj pergjithesisht kane marre leje nga klubet e tyre dhe jane larguar per te pushuar e per te takuar familjet e tyre. Nje nga tre fazat e Kategorise Superiore perfundoi e tani do te zhvillohen edhe dy te tjera. Kampionati do te rinise ne daten 22 nentor me disa sfida delikate. Kete fundjave nuk do te kete futboll pasi Kombetarja Shqiptare luan nje miqesore me Bjellorusine ne Antalia. Klubet e Superiores do te periftojne per te punuar drejt misionit per tu permiresuar dhe pritet te luhen disa ndeshje miqesore qe vlejne per trajneret.


busy
komente