Kategoria Superiore/ Vllaznia – Lushnja 2-0
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Dhjetor 2013 14:50   Shtyp

vllaznia1Vllaznia ja ka dale pa shume veshtiresi te rikthehet te fitorja ne shtepi perballe Lushnjes. Kuqeblute i kane dhene fund serise me rezultate negative dhe kane marre tre pike te rendesishme ne garen per mbijetese. Kroati Bushic ka shenuar dy gola per ti dhene Vllaznise fitoren ne Loro Borici. Golin e pare e ka shenuar me 11metersh ne minuten e 49’ te pjeses se dyte duke sjelle qetesine. Pas tij, Lushnja eshte munduar te reagoj por pa sukses. Vllaznia edhe pse me mungesa ka bere me mire duke arritur te gjej edhe golin e dyte dhe serish ka qene kroati Bushic, goleadori i shkodraneve qe ka shenuar te dytin personal dhe kaq ka mjaftuar per te sjelle qetesine tek vendasit. Me kete fitore Vllaznia ben nje hap te rendesishem ne luften per mbijetese ndersa Lushnja merr nje tjeter humbje ne transferte duke mbetur si ne skuader e forte shtepiake.

komente