Kategoria Superiore/ Apeli i rikthen Kukesit tre piket
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 16 Dhjetor 2013 23:52   Shtyp

tifozat e kukesit protesteKomisioni i Apelit ka rikthyer tre piket e hequra Kukesit. I mbledhur te henen ne kushte emergjence ka vendosur te anulloj vendmin e Komisionit te Disiplines duke e rikthyer Kukesin disa shkalle me lart. Kukesi nuk hoqi dore nga e drejta e mohuar sipas tyre dhe Apeli i ka falur. Gjithashtu Apeli ka faluar Shension pjeserisht duke e denuar me vetem 5 ndeshje dhe ka lene ne fuqi vendimin per te mos luajtur per kater ndeshje ne Kukes.

Vendimet e Apelit :

1. Trajneri Shensoi nga 12, tani merr denim vetem per 5 ndeshje.

2. Kukesit i rikthehen 3 pike.

3. Skuadra do te luaje per kater ndeshjet e radhes jo ne stadiumin e saj.

komente