HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore: Fillojne levizjet e para ne merkato
nga Albaniassocer   E hënë, 05 Janar 2015 16:34   pdfShtypEmail

kategoria superioreGoditja e pare vje na Kukesi,ekipi verior ka arritur akordin me mesfushorin e Flamurtarit,Gledi Mici.Nderkohe kuksianet kane prishur kontraten me Igli Allmucen. Mjaft aktive duket edhe Teuta qe ka arritur nje akord me Bekim Kulin dhe Juljan Brahjen.Nje tjeter levizje e rendesishme eshte ajo e Apolonise qe ka afruar mesfushorin Amarildo Dimo nga Skenderbeu.Nderkohe qe nga fieraket eshte larguar sulmuesi shkodran,Bekim Erkoçeviç i cili i eshte bashkuar Terbunit te Pukes.Kurse persa i perket zerave flitet per nje rikthim te sigurt te Gilman Likes tek Tirana dhe nje interesim te Laçit per Agim Meton.Gjithashtu flitet edhe per nje afrim te mundeshem te Gjergji Muzakes tek Tirana.


busy
komente