Europa League/ Kukësi - Torpedo 2-0
nga AlbaniaSoccer   E premte, 03 Korrik 2015 22:39   Shtyp

kukesi gjobaaaKukesi ka arritur te fitoje takimin e  turit te pare te UEFA Europa League, te luajtur ne Stadiumin Kombetar "Qemal Stafa" duke mundur me rezultatin e paster 2-0 skuadren Bjelloruse te Torpedos. Golat u shenuan nga Karioka dhe Pejic, nga nje ne cdo pjese. Vlen te permendet se Kukesi e dominoi takimin dhe pati kontroll te lojes ne pjesen me te madhe. Vlen te permendet paraqitja e mire qe ben lojtaret e sapoardhur ne skuader nga Brazili. Me kete fitore Kukesi ka bere nje perparesi te madhe qe e ndihmon ne kualifikimin per ne turin e dyte te Europa league. Takimi i rradhes do te luhen te Bjellorusi te enjten e ardhshme.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide