HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria 1 2014-15
 Kronika e ndeshjes: Java 27 - E shtunë, 16. Maj 2015 - 18:00 h

LushnjaBylis
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 16 Maj 2015
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Roza Haxhiu" - Lushnje
Match referee(s):Enea JORGJI
 
Spektatore: 8.100
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

  Tranjer
   Eventet
  Gol
   • 36' : Maringlen SHOSHAJ ( 1 )
   Karton i verdhe
    • 15' : Ergys KUCI ( 1 )
    • 88' : Lejdi LICAJ ( 1 )
    Karton i verdhe-kuq
     • 59' : Ergys KUCI ( 1 )
     Penallti e humbur
     • 17' : Mikel CANKA ( 1 )